Tuningbox Nedir?

Tuningbox HAKKINDA

DTS Tuningbox, otomobilinizin ECU’suna (motor kontrol ünitesi) benzer büyüklükte bir modüldür. Aracınızın motor bölmesine ürünün montajı yapılır ve ürünle birlikte verilen orijinal bağlantı kabloları kullanılarak doğrudan motora bağlanır.Ürüne ait  her şey otomobilinizin üretim kalitesindedir ve kullandığımız soketler, aracınızın motorunda kullanılan soketlerle aynı fabrikada üretilmektedir.

DTS Tuningbox bağlandıktan sonra ECU’dan çıkıp motora giden verileri değiştirerek motorun daha yüksek performansta çalışmasını sağlar.Bu ürün  ECU’nun yazılımında herhangi bir değişiklik yapmaz. Motorun tüm güvenlik parametreleri kalır ve motorun güvenliği ve bütünlüğü riske girmez. DTS Tuning Box motordan çıkarıldıktan sonra, aracınız saniyeler içinde orjinaline döner ve bu ürün motorda herhangi bir iz bırakmadığı için kullanıldığı anlaşılmaz. Aracınızın garantisi bozulmaz.

DTS Chiptuning sisteminin tasarımında sizin güvenliğiniz her zaman ön planda tutulmuştur ve her zaman da böyle olacaktır. DTS ürünlerinin yıllarca keyif alınmasını sağlamak için güvenlik özellikleri ile doldurulmasının nedeni budur. Yazılımımız % 100 çalıştığı için “multimap” veya “çoklu programlar” kullanmıyoruz. Tek bir ürün yazılımı motorunuz için en iyi şekilde geliştirildi. Biz, bize duyduğunuz güveni çok ciddiye alıyor ve önemsiyoruz.

DENEYİM-GÜVENLİK

Aldığımız soruların çoğu müşterilerimizin bu ürünleri araçlarında nasıl güvenli bir şekilde kullanabilecekleri ile ilgilidir çünkü tam anlamıyla DTS Tuningbox kullanana kadar müşteriler ürün hakkında biraz tereddütlü ve şüpheci olabilirler. Biz ürünlerimizin %100 güvenli ve %100 etkili olduğunun garantisini veriyoruz ve dünya çapında 1998 yılından beri yapılan kurulumların hiçbirinde motor hasarı şikayeti almadık.
Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve binlerce ürün satışımızla, chiptuning gereksinimleriniz için biz çok mantıklı bir seçimiz çünkü biz doğrudan chip üreticisi ve yazılım geliştirici bir firmayız, Chiptuning ve elektronik konusunda çok az tecrübe veya bilgiye sahip, başka firmaların ürünlerini satan bir satıcı değiliz. Günde 400 adet ürün hazırlayabilen makinalara ve çok iyi bir ekibe sahibiz.

18 YIL ÜZERİ DENEYİM

DTS, 18 yılı aşkın bir süredir performans ürünleri ve chiptuning üretiyor!

Teknolojimiz yıllar içinde DIP stil bordlarımızdan membran tuş takımlı en son SMD devre bordlarımıza kadar gelişti. Şimdi, kolay dokunmatik ayarlamalar, 64 MHz’lik süper hızlı işlemci hızı ve uzun yıllar boyunca araştırma ve geliştirmeyle geliştirilmiş zengin yazılımlar sunuyoruz.

web’de arama yaparken her çeşit ucuz ve çılgın tuning hilelerini bulabilirsiniz, tornavida ile ayarlanan chiplere veya analog ya da tarih öncesi çiplere dahi ulaşabilirsiniz ama  DTS’yi bulduğunuzda 18 yıllık zengin deneyimiyle güvence altına alınmış chiptuning teknolojisini, İngiltere imalatçısından birinci sınıf teknik destek ve satış sonrası hizmet kalitesini bulmuş olursunuz.

NASIL ÇALIŞIR?

Aracınızın motoru karmaşık bir makinadır ve bu makinanın doğru çalışabilmesi için motor üzerinden gelen bilgilere ihtiyacı vardır. Motor kontrol ünitesi (ECU) bu makineyi kontrol eder. Bu kontrolü sağlayabilmesi için motor üzerindeki çeşitli sensörlerden verileri toplar. Bu veriler sürekli olarak yakıt miktarını belirlemek için ECU tarafından analiz edilir ve havayı arttırmak için gerekli kurallar sıkı bir çalışma gerektirir. Bu sıkı çalışma sizin için kullanılabilir güç ve performansı belirler.

Aracınızın gücünü arttırmak için dünya genelinde iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi;

Aracın üzerinde bulunan orijinal ECU yazılımını değiştirmek sureti ile geleneksel chiptuning yöntemi. Bu yöntem aracın yönetim programını ve dolayısıyla motor korumasını devre dışı bıraktığı için araç üzerinde risk oluşturmaktadır. Bu risk nihai kullanıcıların anlık olarak çözebileceği bir durum olmayıp, bu yöntemi uygulayanların halletmesi gereken bir sorundur. Ayrıca bu yöntem aracınızın garanti dışı kalmasına sebep olacaktır.

İkinci yöntem ise;

DTS ve SPİDER TAK – ÇALIŞIR EK KONTROL cihazları kullanmak. Bu yöntemde motor ve ECU arasındaki veri sinyalleri değiştirilerek güvenli, doğal tuning yapılır. Bu cihazlar yakıtı azaltmak ve motor gücünü arttırmak için ECU’ yu yönlendirir. Bu, her zaman ECU bu cihazlardan habersiz iken motorun performansında artışa neden olur ve ECU içerisindeki motor koruma programında değişiklik yapmaz.

Ürünler aracın üzerinden çıkartıldığı anda veriler normale döner, araç üzerinde iz bırakmazlar. Kullanıldıkları anlaşılmaz.Böylelikle araç üzerindeki üretici garantisi bozulmaz.

DTS ve SPIDER yazılımı içerisinde 3 faklı güç ve 6 farklı  seviye modu bulunmaktadır. Bu ayarlama düzeyi maksimum performans ve stok gücü arasında bir yerde bir performans düzeyi seçmenize olanak verir. Mevcut ayar seviyeleri tuş takımlarını üzerinde mavi LED gösterge ile gösterilir. Bir sonraki seviyeye arttırmak ve azaltmak için yukarı veya aşağı tuşlarına basmak yeterlidir.

Hangi tercih düzeyinde olursa olsun ürünlerimiz sürekli üstün kaliteli performansı sağlamak için saniyede binlerce kez verileri ayarlar.

Bu üstün yazılım diğer bir özelliği;

Motorunuz soğukken yeterli ısınma ve yağlama sağlamak için tuning‘i sizin seçiminize göre 30,60 ve 90 saniye gecikmeli başlatmasıdır.

Ürünlerimiz sistem üzerinde ve sensör ağ değerleri aralığında bir arıza tespit ederse, otomatik olarak stok konumuna döner ve tam LED ekran yanıp sönerek bunu size bildirir. Bu sebeple ürünlerimiz her koşulda güvenlidir…

NASIL KURULUR?

Bir DTS chiptuning paketi kurmak çok kolaydır. DTS’nin her paketi ile chiptuning paketi kurmak için ihtiyacınız olan her şeyi alacaksınız. Paketin içerisinde montaj klavuzu, bağlantı aparatları ve ayrıntılı montaj resimleri bulabileceksiniz. Aşağıda, montaj işleminden bazı örnekler ve montaj işlemi hakkında size fikir vermek için bir PDF seçimi de bulacaksınız. Herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, size gerekli desteği vermek için her zaman hazırız.

 

ÜRÜNÜN FAYDALARI NELERDİR?

  •  PERFORMANSI YÜKSELTİR

Ürünlerimizi Benzinli veya dizel motorunuzda kullanmanızın en belirgin faydası performanstaki artıştır. Hem güç hem de tork, çoğunlukla % 25-30 ya da daha fazla artar. Motorunuzdan gelen bu performans artışı, otomobilin daha hafif gibi hissetmesini sağlar, böylece daha düşük devirlerden itibaren daha fazla güç ve tork sağlar.

 

  • ARTIK BEKLEMEK YOK

En önemli husus, ürünlerimizin turbonun gecikmesini ortadan kaldırmasıdır. Artık turbo’nun 1750 devirde dolmasını beklemenize gerek yok. Daha düşük devirlerde daha yüksek tork elde edilir ve artan tork motorun daha rahat çalışmasını sağlar. Bu da çok daha eğlenceli ve keyifli sürüş demektir.

 

  • YAKIT VERİMLİLİĞİ

Sistem genel performansın iyileştirilmesinin yanı sıra, motorunuzun daha sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Buna bağlı olarak motor, aynı hıza ulaşmak için daha az yakıta ihtiyaç duyacaktır. Örneğin 60 kmh hızında kaldığınızda, standart ayarla karşılaştırıldığında gazda daha yumuşak bir dokunuşa ihtiyacınız olduğu görülür. Bu, motorun daha az gaz ile daha fazla güç ürettiği ve aracın verimliliğini arttırdığı anlamına geliyor.

 

  • SÜRÜŞ KEYFİ

Geliştirilmiş performans ve verimlilik, maximum sürüş keyfini getirir. Ürünlerimiz yalnızca genel performansınızı artırmayacak ayrıca yakıt tasarrufu bakımından yüzünüzü güldürecektir.